Polska w Ukrainie

Ми на гостинному академічному святкуванні Різдва Христового

19 грудня 2017 року відбулося святкування Дня Святого Миколая (за юліанським календарем, або за польським традиційним звичаєм «Mikołajki»), що відзначається у всій католицькій Європі з ІХ сторіччя 6 грудня (за Григоріанським календарем) на честь Миколая, римського християнського священика, єпископа Мирського, що для студентів Криворізького економічного інституту стало передсвятом народження Ісуса Христа.
З реформуванням Української православної церкви Київського Патріархату день 25 грудня – Католицьке Різдво, стає «wolny od pracy», що знаменує нову еру переходу до більш старих християнських традицій.
Студенти КЕІ, у яких з`явилася можливість, завдяки розширенню співпраці з європейськими партнерами, а саме з Полонійною Академією в Ченстохові та Економічним університетом у Варшаві (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) та ГО «Центр польський культуральний - об`єднання поляків Кривого Рогу «Соколи», вивчати польську мову, влаштували чудовий, дружній, з особливою атмосферою захід, який було проведено в першу чергу завдяки бажанню студентства долучитися до ближньої нам польської культури під професійним менторством Людмили Рибалко (доцента кафедри міжнародної економіки, керівника Центру польської мови та культури при Криворізькому економічному інституті ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім.Вадима Гетьмана», керівника з міжнародної діяльності ГО «Центр польський культуральний - об`єднання поляків Кривого Рогу «Соколи»).
Людмила Рибалко розпочала захід (звичайно, польскою мовою) із побажання щастя, здоров’я, успіху всім присутнім гостям, яких, доречі, було вдосталь. Аудиторія була переповнена студентством і викладачами, які були щиро здивовані, на що здатна молодь, цілеспрямовано вивчаючи польську мову лише 3 місяці. Кожному із гостей було роздано листівки із побажаннями у Новому році усіляких гараздів, пояснення, як провести Святвечір, як співати та готувати вечерю і, взагалі, як приготуватися до цього чудового дійства. Студенти-другокурсники вели діалоги на різні теми, щоб показати своє знання іноземної мови, проводили різноманітні конкурси, залучаючи до співпраці аудиторію, супроводжуючи їх приємними подарунками та нагородами. Зацікавлення у всіх викликав незвичний обряд Католицької Церкви “Ділення оплатком”. Оплаток – це прісний хліб, котрий випікається у вигляді тоненьких пластинок з пшеничного борошна та води без додавання дріжджів. Він символізує Тіло Христове. З давніх-давен ділення хлібом символізувало поєднання, тому, оплаток також є символом братерства та любові. За Вігілійний стіл не можна сідати доти, поки панує незгода або чвари. Ділення хлібом-оплатком відбувається таким чином: вся родина збирається довкола святкового столу, при світлі свічок співають колядку, потім моляться, і голова родини складає усім святкові побажання. Після цього члени родини складають один одному побажання. При цьому один в одного відломлюють шматочок оплатка. Можна й бажано сердечно обняти свого товариша, а опісля сміливо споживати оплаток. Цікаво, що він займає центральне місце на столі, усі інші страви викладаються навколо.  А форма оплатка дозволяє легко його ламати.

Заслуговує на увагу те, наскільки якісно продуманий та підготовлений захід – аудиторія оздоблена прапорами України, Польщі і штандартом КЕІ, стіни та парти прикрашені різдвяною атрибутикою, під час співу традиційних різдвяних польських пісень у кожного із запрошених гостей була змога долучитися до співу, адже організатори подбали і про це – були видані програмки заходу і тексти пісень, написані кирилицею, але повністю відповідаючи фонетичному звучанню до польської.

Закінчення основної частини супроводжувалося щирими вітаннями запрошених гостей – директора інституту, доктора економічних наук, професора Андрія Валерійовича Шайкана, заступників директора інституту Гушко Сергія Володимировича й Орлова Валентина Валентиновича, декана факультету економіки і управління Олександра Юлійовича Астаф’єва, в.о. завідувача кафедри міжнародної економіки Катерини Володимирівни Слюсаренко, керівника Центр довузівської підготовки та освіти дорослих та викладачів.

Від імені Президента Центру польського культурального - об’єднання поляків Кривого Рогу «Соколи» Тетяни Богодістової і від себе передав привітання для КЕІ з наступаючими святами член організації Гончарук Сергій Ярославович: “……В цілому, щиро здивований тим, як швидко розвивається співробітництво між навчальними закладами України та Польщі. Молодь дійсно спрямовує свої сили і час для знайомства, вивчення і обміну культурної спадщини дружніх країн. І наостанок, бажаю подальшої плідної співпраці між нашими центрами, зичу всім веселих і щасливих Різдвяних та новорічних свят!”.

Світлини зі свята радо надаємо до перегляду:

Автор статті - Гончарук Сергій, член Центру польського культурального - об’єднання поляків Кривого Рогу «Соколи».

Центр польський культуральний - об’єднання поляків Кривого Рогу «Соколи» дякує за фотосесію, зроблену Боровою Євгенією, студенткою 2 курсу спеціальності Міжнародні економічні відносини Криворізького економічного інституту.

Фото з поміткою КЕІ завантажено з сайту Криворізького економічного інституту http://www.kneu.dp.ua/z-nadiyeyu-na-garne-majbutnye/

Написано L.Rybalko on Декабрь 20th, 2017 | Размещено в Новости, Новости сайта, Общины, Польский язык, Страница |

Комментровать