Polska w Ukrainie

«Зелені легені Криворіжжя»

В 2013 році гірничо-металургійна компанія України, Група «Метінвест», у межах корпоративної соціальної програми «МІСТО – НАШИМИ РУКАМИ» оголосила початок конкурсу на кращий  соціальний проект серед громадських організацій, муніципальних  установ  і мешканців.

Організатор конкурсу - гірничо-металургійна компанія «Метінвест».

Мета програми – сприяння активності населення і підтримка реалізації актуальних проектів що направлені  на підвищення якості і рівня комфортності соціального середовища регіонів у яких присутня Група Метінвест.

Для участі у конкурсі організації і ініціативні групи повинні були самостійно сформулювати проблемні питання, довести їх актуальність, а також запропонувати способи їх вирішення.

Громадська організація Криворізька агенція регіонального розвитку разом з партнерами проекту: громадськими організаціями - Центр польський культуральний, Інститут інформаційного суспільства, студентами ВНЗ: Українського політехнічного технікуму, Криворізького державного комерційно-економічного технікуму, групи активних мешканців - запропонувала проект «Зелені легені Криворіжжя».

Фінансова підтримка проекту - гірничо-металургійна компанія «Метінвест».

Мета проекту - виховання екологічної свідомості через участь громадських організацій і активних мешканців,  створенні  умов комфортного проживання у рідному місті – поліпшенні екологічної ситуації.

Сучасний стан  Криворізького гірничо-металургійного комплексу характеризується недосконалою технологічною структурою, старінням основних виробничих фондів, ускладненням екологічної ситуації в регіоні. Гірничо-видобувні і металургійні процеси,  збереження і переробка промислових відходів значною мірою впливають  на стан довкілля і здоров’я  мешканців Кривого Рогу. Також негативно впливає на навколишнє середовище  і недостатнє ековиховання  пересічних мешканців.

Проект дозволив:

1.   Сприяти підняттю екологічної свідомості мешканців Криворіжжя;

2. Отримати досвід біологічної рекультивації порушених гірничо-геологічними роботами земель силами громадських організацій, волонтерів і розповсюдити цей досвід серед громадськості, міжнародних громадських організацій, а також інших областей України, що мають аналогічне техногенне навантаження;

3. За рахунок насадження саджанців  на територіях, які визнають слухачі навчальних груп, відчутно поліпшиться чистота повітря на прилеглих територіях,.

03, 10 жовтня 2013р. відбулися навчальні семінари  з виховання екологічної свідомості в Українському політехнічному технікумі і 17-18 жовтня 2013р. в Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі, 12 листопада 2013р. в Криворізькому коледжі економіки та управління.

Слухачів ознайомили з програмою «Місто – нашими руками», проектом «Зелені легені Криворіжжя», а також провели у формі ділових ігор і тренінгів навчання з  командної роботи,  підготовки, написання і впровадження  екологічних проектів, практичні заняття з проектування і засадження обраних слухачами територій.  Під час семінарів слухачами були запропоновані нові методи енергозбереження і альтернативного екологічного енергопостачання, будівництва екологічних будинків, озеленення територій, навіть нові фантастичні екоматеріали.  Викладачі, молодь були активними, креативними і працювали з повною віддачею.  У практичній частині семінарів слухачі самостійно обрали територію, розробили  план і насадили саджанці.

Днями пізніше, 21 листопада 2013р., у підтримку соціальної програми ГМК «Метінвест» (в межах проекту) на території перед КД Науково-дослідного гірничорудного інституту ДВНЗ «КНУ» співробітниками інституту, організаторами та активістами також було висаджено зелені насадження, які будуть милувати око та насичувати киснем повітря навколо.

Всі учасники проекту домовилися продовжити на майбутнє роботу проекту «Зелені легені Криворіжжя», втілити  мрії і створити   Криворізькі Карпати.

Написано L.Rybalko on Январь 8th, 2014 | Размещено в Новости, Интересно знать , Страница |

Комментровать